Wycieczki - 3d.plastykjaroslaw.pl

Przejdź do treści

Menu główne:


Osoby posiadające największą frekwencję na zajęciach dodatkowych z GRAFIKI 3D mają możliwość pojechać na wycieczkę lub otrzymują nagrody rzeczowe.

Poniżej prezentujemy glaerię wspomnień z poprzednich wyjazdów:
 
W czwartek 28 kwietnia odbyła się wycieczka edukacyjna dla uczniów realizujących przedmiot Grafika 3D. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy z druku 3D oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną UR oraz WSIiZ.  W pierwszej części dnia uczniowie odwiedzili Uniwersytet Rzeszowski gdzie rolę przewodnika pełnił Pan mgr Marcin Dudek. Uczniowie odwiedzili Galerię Sztuki UR oraz wiele pracowni min. wklęsłodruku, druku płaskiego i wypukłego, grafiki warsztatowej, designu, rzeźby, odlewów, ceramiki i malarstwa. Największym zainteresowaniem cieszyła się pracownia druku cyfrowego i sala fotografii. Uczniowie mieli możliwość porozmawiać z wieloma wykładowcami, którzy omawiali specyfikę uczelni. Byli to dr Marcin Jachym, mgr Piotr Woroniec, mgr Kamila Bednarska, prof. Tadeusz Błoński, dr Łukasz Cywicki, mgr Krzysztof Pisarek, dr hab. Wiesław Grzegorczyk prof. UR i inni. Najmilszym aspektem wizyty na UR były liczne spotkania z absolwentami jarosławskiego "plastyka", którzy podjęli studia na tutejszej uczelni i mile wspominają naukę w ZSP i serdecznie wszystkich pozdrawiają.
 
               Po przerwie obiadowej rozpoczęły się zajęcia szkoleniowe w Kielnarowej gdzie siedzibę ma WSIiZ, który objął swoim patronatem grupę grafików 3D z naszej szkoły. Najpierw Pani mgr Gabriela Piechnik zrobiła "kartkówkę" z rysowania storyboardów, których rysowanie nasi uczniowie opanowali na wcześniejszych szkoleniach. Następnie Pan mgr Łukasz Bis rozpoczął zajęcia z druku 3D. Uczniowie zapoznali się z metodami druku FDM i 3DP. Poznali technologię materiałów ABS i PLA. Dowiedzieli się o metodach stosowania supportów drukarskich oraz zasady działania i konfiguracji ekstrudera. Na koniec zajęć uczniowie dostali liczne pamiątki wydrukowane w technologii trójwymiarowej, które będzie można oglądać w pracowni grafiki 3D w naszej szkole. Wycieczkę edukacyjną zorganizował Grzegorz Sawicki.
 
Pracujcie wytrwale, a efekty przyjdą na pewno i będzie dobrze! K.Krzych
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego